Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

O książce

,,Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale’’.

Na ponad 350 stronach książki zawarte są opisy ciekawych miejsc w Polsce, w których powstawały kultowe filmy i seriale. Można przeczytać i zobaczyć na zdjęciach, gdzie kręcono ,,Janosika’’, ,,Czarne chmury’’, ,,Vabank’’, ,,Wiedźmina’’, ,,Opowieści z Narnii’’ i wiele innych tytułów. Książka ma charakter albumowy, zawiera wiele ilustracji oraz fotosów filmowych. Wydawcy zadbali o jej wysoki poziom edytorski i graficzny. Na końcu opublikowana jest także mapa miejsc znanych z filmów i seriali. W książce znalazło się także wiele ciekawostek i anegdot z planów filmowych. O kulisach powstawania znanych tytułów opowiadają m.in. Beata Tyszkiewicz, Bogusław Wołoszański, Andrzej Wajda, Cezary Żak, Daniel Olbrychski, Bronisław Cieślak, Jan Jakub Kolski i wielu innych. Opowiadają o nich także mieszkańcy ,,filmowych’’ zakątków.

,,Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale’’, autor: Marek Szymański, objętość książki: 368 stron, wstęp Andrzeja Wajdy, Wydawnictwo MJ Media Szymański i Glapiak.

 

ZOBACZ FRAGMENT KSIĄŻKI

 

Andrzej Wajda:

Plenery były zawsze w moich filmach bardzo ważne. "Polska na filmowo" jest taką plenerową podróżą po Polsce, więc ten pomysł od razu wzbudził moje zaciekawienie. 

Beata Tyszkiewicz:

Przygody filmowe aktorów na planie są barwne i zdradzają specyficzność tego zawodu. Bardzo zachęcam Państwa do przeczytania przewodnika "Polska na filmowo". Miłych wrażeń.

Zobacz klip promocyjny:

 

 

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ!