Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nasze realizacje

 

Książka „Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale”

Pierwszy w Polsce przewodnik turystyczno-filmowy opisujący wybrane miejsca, w których kręcono znane filmy i seriale. Doskonałe źródło wiedzy dla amatorów turystyki filmowej oraz osób zajmujących się promocją w samorządach terytorialnych, lokalnych grupach działania i instytucjach. Pierwsza edycja książki cieszyła się wielkim zainteresowaniem mediów. (zobacz tutaj)W przygotowaniu kolejne edycje przewodnika, z nowymi miejscami filmowymi.

 

Wycieczka szlakiem filmu „1920 Bitwa Warszawska”

Uczestnicy wycieczki – młodzież gimnazjalna z Żyrardowa – odwiedzili jeden z plenerów filmowych związanych z superprodukcją Jerzego Hoffmana ,,1920. Bitwa warszawska’’. Była nim Twierdza Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Młodzież odwiedziła pod opieką przewodnika fortyfikacje twierdzy oraz uczestniczyła w warsztatach filmowych. Warsztat zakończony został produkcją miniteledysku z udziałem dzieci. (zobacz galerię zdjęć)

 

Udział w projekcie „Mazowsze na filmowo”

Marek Szymański i firma doradztwa turystycznego landbrand opracowali projekt „Mazowsze na filmowo”. Autorzy projektu przygotowali szczegółową analizę atrakcyjności turystyczno-promocyjnej województwa mazowieckiego pod kątem powstałych tutaj filmów i seriali. Analiza powstała na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Sporo o projekcie pisały Media.

Wyprawa Zdobywców Narnii

Czterdziestka młodych turystów z Poznania bawiła się z Polską na Filmowo na zielonej szkole w poetyce „Opowieści z Narnii”. Program Wyprawy Zdobywców Narnii był bardzo bogaty. Trzydniowy wyjazd obfitował w atrakcje filmowe (czterogodzinne warsztaty zaowocowały nie tylko zdobyciem wiedzy na temat filmu poklatkowego, ale też stworzeniem własnych etiud, natomiast wyprawa do rezerwatu Błędne Skały była spotkaniem z polskimi plenerami do dwóch pierwszych części filmowego cyklu) oraz pozafilmowe (w Kudowie Zdrój i okolicach dzieci jeździły konno na Rancho Montana czy zwiedzały Muzeum Rzemiosł Dawnych). Wyjazd świetnie łączył walor edukacyjny z czysto rozrywkowym. Zapraszamy do galerii zdjęć.