Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Polowanie na tygrysa

 

Polowanie na tygrysa, czyli szlakiem serialu ,,Czterej pancerni i pies’’

 

MIEJSCE: MIĘDZYGÓRZE
Miejscowość górska w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Kłodzka, z dobrą bazą turystyczną (przed wojną – uzdrowisko). Kręcono tutaj wiele filmów i seriali, a najsłynniejszy to ,,Czterej pancerni i pies’’. Okolice miejscowości „grały” ussuryjską tajgę w pierwszym odcinku słynnego serialu. To w Międzygórzu Janek Kos upolował tygrysa i zaopiekował się malutkim Szarikiem. Tutaj także - w pobliżu wodospadu Wilczki – stoczył walkę z japońskim spadochroniarzem.

CZAS TRWANIA : 2 dni

Dzień I

Wprowadzenie do tematyki szkolenia i prezentacja zasad gier zespołowych.
Podział na grupy.

Gra plenerowa na motywach serialu ,,Czterej pancerni i pies’’. Uczestnicy zostaną wyposażeni w stroje i rekwizyty związane z serialem. Miejscem rozgrywki będą plenery, których kręcono serialowe sceny. Wśród zadań do wykonania znajdą się między innymi rozgrywka paintball.

Jednym z zadań do wykonania podczas gry będzie udział w nagraniu filmu, który po nocnym montażu zostanie zaprezentowany uczestnikom i przekazany im jako pamiątka ze szkolenia. Film utrzymany będzie w stylistyce serialu „Czterej pancerni i pies’’.

Zakończeniem pierwszego dnia szkolenia będzie kolacja w stylu wojskowym, przy dobrej pogodzie realizowana w formie ogniska.

Dzień II

Spacer po okolicy z lokalnym przewodnikiem. Kino szkoleniowe – prezentacja teledysku z udziałem uczestników szkolenia nakręconego podczas pierwszego dnia szkolenia.

Podsumowanie szkolenia.


Dodatkowe atrakcje:

  • Wycieczka do Wodospadu Wilczki i zabytkowej zapory wodnej.
  • Możliwość skorzystania ze szlaku narciarskiego z Ośrodka Górskiego Czarna Góra do Międzygórza o długości 5 km.
  • Zjazd rogatymi saniami, piesza wycieczka lub przejazd skuterem śnieżnym na szczyt, a później zjazd saniami spod Czarnej Góry, Jawora lub Śnieżnika do Międzygórza.
  • Nauka jazdy konnej oraz przejazd konno łagodnymi górskimi szlakami.
  • Wycieczka do Pragi.