Sprawdź miejsca, gdzie kręcono filmy

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Młodzi na filmowym szlaku

Data publikacji: 2011-11-16

Tej jesieni na wycieczkę filmowym szlakiem z Polską na filmowo wyjechała pierwsza grupa młodzieży. Okazja była świetna – premiera „1920. Bitwy Warszawskiej”.

Pogoda dopisała, mimo jesiennego chłodu wszelkie filmowe i historyczne atrakcje mogły zostać zrealizowane. Seans kinowy, oczywiście w wersji 3D, spodobał się młodym znawcom kina, którzy szczególnie zwrócili uwagę na dobór kostiumów i scenografię. Z kolei spośród obsady filmu uczniowie najbardziej docenili kreację Borysa Szyca – czy to ze względu na jego ekranową osobowość, czy na urok osobisty – to można pozostawić tylko domysłom…
W czasie zwiedzania Twierdzy Modlin, miejsca kręcenia bardzo wielu polskich filmów, także nowego historycznego fresku Hoffmana, największą atrakcją okazała się eksploracja schronów minowych w prawie całkowitej ciemności.
Po wyczerpującym dniu młodzi mieli w dalszym ciągu mnóstwo energii, którą wykazali się w czasie warsztatów filmowych. Malowanie dekoracji, a potem kręcenie teledysku okazało się świetną zabawą, choć niejednokrotnie trudno było okiełznać wigor aktorów.
Warszawsko-modlińska wycieczka to dopiero preludium do mnóstwa atrakcji, które Polska na filmowo przygotowuje dla uczniów na wiosnę!